PMT-er Davy Vancampfort gepromoveerd

Woensdag 25 mei 2012 was een zeer bijzondere dag.
Bij onze zuiderburen heeft psychomotorisch therapeut Davy Vancampfort met groot succes zijn proefschrift, genaamd Metabolic Syndrome in Schizophrenia: Relationships with Physical Activity, Functional Exercise Capacity and Eurofit Test Battery Performance, verdedigd!
Hij is de derde psychomotorisch therapeut in de afgelopen 15 jaar die aan de Katholieke Universiteit Leuven, Belgë gepromoveerd is.

Het was een bijzondere aangelegenheid. In een schitterende ambiance, de Jubileumzaal van de Universiteitshal (zie prachtige schilderijen en hoge ramen), heeft hij met verve zijn proefschrift verdedigd. Het aantal van 18 wetenschappelijke artikelen waarvan er 16 geaccepteerd zijn in internationale wetenschappelijke tijdschriften werd terecht bestempeld als 'Extreem, uitzonderlijk en bijzonder ongebruikelijk'!

Ook werd opgemerkt dat voor velen de publicatielijst van Davy het resultaat van een hele carrière is daar waar het voor Davy het begin van veel moois lijkt te zijn. Veel lof was hem dan ook deel!

Het proefschrift focust op het belang van aandacht voor het fysieke activiteitsniveau in het ontwikkelen van behandelprogramma's voor patiënten met schizofrenie. In het eerste deel wordt het verhoogd risico op lichamelijke aandoeningen (bv. het metabool syndroom) van schizofrenie patiënten aangetoond en tevens laat Davy zien dat de screening van lichamelijke aandoeningen in de praktijk zeer te wensen overlaat. Daarna richten twee reviews zich op vaststellen van veranderbare factoren die bijdragen aan het metabool syndroom, als ook op de functionele consequenties van dit syndroom voor patiënten. Het tweede deel van het proefschrift brengt zowel barrières als kansen in kaart om via lichamelijke activiteit en verbetering van de functionele fitheid verbetering in de gezondheid van patiënten aan te brengen. Tot slot wordt geconcludeerd dat met barrières rekening gehouden moet worden om de gebrekkige behandeling van de fysieke gezondheid van patiënten met schizofrenie aan te pakken.

Het zeer lijvige proefschrift (441 pagina's) eindigt met een uitspraak van Confusius (551 A.D. - 479 A.D.):

I hear and I forget

I see and I remember

I do and I understand


Davy, namens de NVPMT van harte proficiat met dit uitzonderlijke werk!

 

Thomas Scheewe

(psychomotorisch therapeut en onderzoeker, UMC Utrecht)

 

PS. Wilt u meer weten over het werk van Dr. Davy Vancampfort. Kijk dan op http://www.kuleuven.be (onder de link: wie is wie)

Lees hier meer over het onderwerp:

http://www.psy.nl/meer-nieuws/nieuwsbericht/article/veel-bewegen-vermindert-negatieve-symptomen-schizofrenie/

en http://www.kuleuven.be/doctoraatsverdediging/cm/3M11/3M110086.htm

 

Login

U dient in te loggen met de FVB gegevens. Dit is uw email adres gevolgd door het wachtwoord wat u gebruikt bij de FVB.