De Klaas van Roozendaalprijs

De Klaas van Roozendaalprijs wordt toegekend aan personen die een bijzondere bijdrage hebben geleverd aan publicaties op het gebied van de psychomotorische therapie. De NVPMT wil met deze prijs het publiceren stimuleren; niet alleen in tijdschriften voor vaktherapeuten, maar ook in bredere kring. 

De Klaas van Roozendaalprijs wordt tweejaarlijks uitgeloofd, in 2002  voor de eerste keer. Er is een versie voor professionals en een studentenversie.
Een onafhankelijke commissie, bestaande uit leden van de NVPMT, stelt vast aan wie de prijs wordt toegekend.

 
De meeste psychomotorisch therapeuten verbinden de naam van Van Roozendaal met de door hem ontwikkelde methode van bewegingsonderzoek. Soms weet men ook nog te vertellen dat Van Roozendaal de eerste voorzitter was, van wat toen de Nederlandse Vereniging voor Bewegingstherapie heette. Toch is er nog een derde belangrijke reden om de prijs naar Van Roozendaal te noemen. Het gaat immers om een prijs die wordt toegekend aan iemand die bijzondere prestaties verricht heeft op gebied van publicaties. En ook in dat opzicht heeft Van Roozendaal zijn sporen verdiend. Van Roozendaal was de eerste bewegingstherapeut die schreef over de bewegingstherapie.

De prijs voor de professional is een digitaal kunstwerk van Fred Thoolen en een bedrag van € 200,-.
Voor de studenten van de verschillende richtingen (HBO (Windesheim, HAN), Universiteit (VU) en Master PMT) is er ook een presentje dat overhandigd zal worden bij de prijsuitreiking.
Voor meer informatie, zie het protocol
 



 

 
 
 
 
 

Login

U dient in te loggen met de FVB gegevens. Dit is uw email adres gevolgd door het wachtwoord wat u gebruikt bij de FVB.